חדר ילדים דגם טל

שולחן כתיבה לילדים

שולחן כתיבה לחדר הילדים הינו אלמנט חיוני להכנת הילד לקראת צעדיו הבאים בגן הילדים, בבית הספר, בתיכון ובבגרות.

שולחן עבודה מבטיח התפתחות מוטורית, קוגניטיבית, תפקודית, יצירתית ותקשורתית בהיותו מעניק מרחב ללמידה מאורגנת, השונה במהותה מהלמידה המאפיינת את השלבים המאוד ראשוניים של החיים. שולחן כתיבה יכול להתאים במיוחד לילד ויכול גם להיות שולחן שמתאים עד לגילאי נוער, כך שהילד גדל עם השולחן ויכול להשתמש בו גם כשולחן כתיבה לנוער בגילאים מתקדמים יותר.

בחירת שולחן כתיבה שיכול להתאים גם לילדים וגם לנוער מצריכה התחשבות בשיקולים המהותיים אשר ישפיעו על הרגלי העבודה, היצירה והתפקוד של ילדינו החל משלבים מוקדמים ביותר של חייהם.

היתרונות של שולחן הכתיבה לילדים שלנו

התאמה פיזיולוגית לשלב ההתפתחותי – על מנת לבחור שולחן שיסייע להתפתחות של הילד, ישנה חשיבות מרבית ליצירת סביבה התפתחותית מותאמת. בין שמדובר בשלב הינקות, הילדות או גיל הנעורים, התחשבות במבנה הגוף ובמאפיינים התפקודיים המשויכים לגיל זה.

בזולה מעניקים חשיבות רבה לשלב ההתפתחותי של הילד בהתאמת שולחן כתיבה, משחק, עבודה ושימוש במחשב. כך, אנחנו בוחרים את גובה השולחן הרצוי, את המידות המתאימות על פי סוג הפעילות המאפיינת את חיי הילד, התחביבים והתכונות העיקריות שלו.

שיתוף מלא של הילד בתהליך הבחירה – סביבה התפתחותית מותאמת מאפשרת לילד לפתח ולשכלל את היכולות שלו ואת החשיבה היומיומית. לפיכך, בבחירת שולחן ילדים מעץ, ילדכם לוקח חלק פעיל במשך כל הפעילות ונשאל להעדפותיו האישיות, הדמויות האהובות עליו, הצבעים שהוא רוצה. המעצבים של זולה רואים בכל ילד עולם ומלואו ולפיכך, מקשיבים הקשבה סבלנית לכל מה שיש לילד לומר.

הבטחת איכות – בשל החשיבות הרבה של רכישת הרגלים בשלבים כה ראשוניים בחייו של הילד, בחירת שולחן לילדים משפיעה על האופן בו ייגש לשיעורי הבית שלו בשנים הבאות, האופן בו יבחר לעבוד עם מספריים, דבק, צבעים ועפרונות. מסיבות אלו, בזולה מקפידים על בחירה נבונה של חומרי גלם המשמשים לייצור שולחנות לחדרי ילדים ודואגים לייבא מחו"ל חומרים אשר נבחרו בקפידה.

תהליך התכנון, העיצוב והייצור של שולחן הילדים כולל מעורבות פעילה של ההורים ושל הילד, תוך עריכת מבחנים ובדיקות להתאמה בפועל של גובה, אורך ועומק השולחן, תוך התייחסות לאלמנטים המוספים לכל שולחן בנפרד על פי בחירה, כגון מגרות, מדפים, עמדת עבודה ועוד.

תוספים אישיים – לכל ילד התכונות המיוחדות שלו: ציור, משחקי מחשב, קריאה, כתיבה, צביעה, האזנה למוזיקה ועוד – כל אחת מהפעילויות הללו מצריכה תנאים סביבתיים שונים. על מנת להתאים את שולחן הילדים לצרכים האישיים של ילדכם אנחנו בוחנים את התפקוד שלו, משחקים אתו ובודקים את צורת היציבה והמשחק.

יצירה בהנאה – כל האפשרויות פתוחות – שולחנות כתיבה שונים במהותם משולחנות יצירה, בדיוק כפי ששולחנות לנוער שונים במבנה ובמידות שלהם משולחנות לילדים. בעיצוב שולחן לילדים אנו לוקחים בחשבון את ההתפתחויות העתידיות, את הציפיות של ההורים מהשימושים השונים בשולחן ואת עולם הדמיון הנרחב של הילד, כך שהשולחן יהווה עבורו מרחב יצירתי ללא גבולות.

ליווי הנדסי ופיקוח על טכנולוגיות ייצור מתקדמות – על מנת להבטיח ייצור ברמה הגבוהה ביותר תוך הקפדה על סטנדרטים מקצועיים עד לפרט הקטן ביותר, המעצבים בזולה מלווים כל שלב בתהליך. טכנולוגיות הייצור בהן נעשה שימוש הן מהמתקדמות בתחום, וזאת על מנת להבטיח את שביעות הרצון של לקוחותינו ואת בריאות ובטיחות הילדים.

טיפים ודברים שכדאי לדעת לפני רכישה

שולחן ילדים מעץ המתאים לצרכים של הילד, לשלב ההתפתחותי שלו, לתכונות האופי שלו ולפעילויות המאפיינות את גילו יעניק לו תחושת הנאה וכתוצאה מכך, יגביר את משך הפעילות תוך שימוש בשולחן. סביבת עבודה מתוכננת היטב מהווה את התשתית להתנהלות עתידית בריאה של הילד. כדי לבחור את השולחן המתאים עבורו ביותר, ריכזנו עבורכם כמה טיפים חיוניים:

שתפו את הילד בתהליך – הילד שלנו הוא מבוגר קטן שלמרות שאינו ניחן תמיד בכל הכלים הדרושים לו לקבלת ההחלטות הגדולות בחיים, הוא בהחלט יודע מה מתאים לו ומה מתאים פחות.

שתפו את הילד במחשבות, הגיגים ושאלות שיש לכם לגבי רכישת שולחן ילדים והקשיבו למה שיש לו לומר.

תנו לילד להתנסות – הדרך הטובה ביותר לקבל החלטה נבונה בעת רכישת שולחן כתיבה לשני ילדים, שולחן יצירה לילד אחד, שולחן עבודה המשמש שני ילדים בגילאים שונים או כל קונפליקט אחר שאתם נתקלים בו – היא ניסוי וטעייה.

יש לכם דילמה שאתם לא מצליחים לפתור או מתווכחים עליה שוב ושוב בינכם ובין עצמכם? התנסו בעצמכם ותנו לילדים שלכם להתנסות, הם כבר בטוח יובילו אתכם אל התשובה.

קחו בחשבון צרכים ארגונומיים – השלב ההתפתחותי של הילד שלכם הינו בין הגורמים החשובים ביותר אליהם יש להתייחס בעת בחירת שולחנות לחדר ילדים.

כל גיל מצריך התייחסות מיוחדת בשל מבנה הגוף של הילד, קצב ההתפתחותי הפיזיולוגי שלו, יכולות התפיסה המנטליות והקוגניטיביות שלו, הכלים ההתפתחותיים, החברתיים והתפקודיים שהוא מחזיק בהם ועוד. התייעצות עם אנשי המקצוע של זולה תסייע לכם לעמוד על הצרכים הארגונומיים המאפיינים את השלב ההתפתחותי של ילדכם.

התאמת השולחן למטרות השימוש בו – שולחן ילדים מעץ או מכל חומר אחר מיועד למספר שימושים עתידיים: בשלבים המוקדמים יותר של החיים, שולחן הילדים משמש ליצירה, הקניית הרגלי ישיבה ועבודה מול שולחן, הקניית הרגלים של ישיבה ממושכת לאחר שנים של התרוצצות בגן הילדים ועוד.

בשלבים המאוחרים יותר, השולחן משמש לעבודות יצירה, בהמשך לכתיבה והתמודדות עם שיעורי בית בתחומים שונים ובחיים הבוגרים: עבודה לפעמים במשך כל שעות היום. לפיכך, דאגו כי שולחן הילדים שאתם רוכשים מותאם לצרכים הספציפיים של הילד בשלב הנוכחי ויענה על צרכיו גם בשנים הבאות.

תכננו את השולחן בהתאם למיקומו בחדר – גורם שרבים נוטים לשכוח ממנו הוא מיקומו של השולחן בחדר הילדים או בכל חדר אחר בוא הוא מיועד להיות.

על שולחן הילדים להיות חשוף לאור טבעי, במיקום נוח שאפשר להגמיש ולערוך בו שינויים בעת הצורך וכן באופן שניתן יהיה להתאים לו רהיטים נוספים, להוסיף לו מדפים ועוד.

שאלות נפוצות

  • איך מתאימים את השולחן לילד?
  • האם אפשר לבנות שולחן המיועד לשני ילדים בגילאים שונים?
  • כיצד מבטיחים יציבה נכונה בבחירת שולחן לחדר הילדים?
  • אז מה היתרון של עיצוב שולחן לילדים בזולה?
  • אילו סוגי עצים מתאימים לבניית שולחן לילדים?
תשובה:

ההתאמה הטובה ביותר כוללת שני מרכיבים עיקריים: הראשון הוא התנסות מעשית של הילד בישיבה מול שולחנות שונים מהדגמים המוצעים בחנויות של זולה.

האלמנט השני החשוב הוא התייחסות לצרכים הפיזיולוגיים וההתפתחותיים של הילד, בהתבסס על מבנה הגוף שלו, הגיל, המטלות הנדרשות ממנו ועוד.

תשובה:

בוודאי.

בזולה מתכננים, מעצבים ובונים שולחנות מסוגים שונים בהתאמה אישית לצרכים של כל ילד וילד.

באופן זה, תוכלו להגיע עם ילדיכם לחנות ותוך היכרות עמם, נתאים להם את השולחן האולטימטיבי עבורם.

תשובה:

היציבה הנכונה היא פונקציה של התאמת מידות השולחן והכסאות לצרכים הפיזיולוגיים של הילד.

באופן זה, נמדד גובהו של הילד ומותאם לו שולחן בהתאם לצורת הישיבה הנכונה, תוך התחשבות בצרכים כגון ישיבה ממושכת, ציור, קריאה, כתיבה, עבודה מול מחשב ועוד.

תשובה:

בזולה הילד הוא בין המעצבים המובילים של השולחן אשר ישרת אותו בהמשך. באופן טבעי, הילדים בזולה נקשרים לשולחן שרוכשים עבורם עוד לפני שהוא הגיע הביתה.

ומדוע? כי הם לוקחים חלק פעיל ביצירתו החל מן הרגע הראשון, רואים אותו מתהווה, משפיעים על הצבעים שייבחרו לו, הדמויות שיעטרו אותו ועוד.

כך, ילדים נקשרים לשולחן ורואים בו מקור לגאווה ואחריות אישית.

תשובה:

בהתחשב באופי השימוש בשולחן, בוחרים את סוג העץ המתאים ביותר.

באופן זה, אורן מהווה סוג עץ רגיש במיוחד ולפיכך מעדיפים להשתמש בו לעבודה על מחשב או רק לאחר ציפוי השולחן בשכבה מתאימה. עץ דובדבן נחשב לקשה יותר ועמיד למשך שנים רבות.

כל אחד מסוגי העצים המיובאים על ידי זולה לארץ נבחר בקפידה ומותאם לגיל הילד ולצרכיו הייחודיים.

לא מצאתם את החדר שחיפשתם?
פנו אלינו למגוון דגמים נוספים