חדר ילדים דגם טל

טיפים לעיצוב חדרי ילדים

ניגשים לעצב את חדר לילד/ילדה? הנה כמה טיפים בסיסיים שיעזרו לכם להתחיל ברגל ימין:

תמונה של ילדה בחדר עם מיטה וקומודה

התאמה אישית

השלב הראשון והחשוב ביותר בעיצוב חדר הילדים, הוא, כמה לא מפתיע, הילד שמתגורר בחדר…בבתים רבים טועים לחשוב שעל החדר להיות מעוצב ע"פ הקו העיצובי שמנחה את כלל הבית, אולם אין כך הדבר – חדר
הילדים הוא העולם הקסום של ילדיכם, הממלכה הקטנה בה הם יכולים לעשות ככל העולה על רוחם. את עיצוב חדר הילדים מומלץ לבצע כפעילות משותפת עם הילד/ילדה – כבר החל משלב הייעוץ הראשוני עם המעצבים שלנו.

בחירת נושא עיצובי

מומלץ להעניק לחדר נושא ולעצב את החדר בהתאם לו. כך למשל, חדר אשר יעוצב במוטיב נסיכות ייצבע בצבעי ורוד ותכלת, עם תמונות של נסיכות מסרטים מצוירים, ובמקביל, חדר אשר יעוצב במוטיב של ספורט, ייצבע בצבעי ירוק/אדום/צהוב (בהתאם לקבוצה האהודה), ויתמלא במוטיבים המתאימים לענפי הספורט אותם אוהד/ת הילד/ה.

מה יותר חשוב – יופי או פרקטיות?

החוכמה האמיתית היא למצוא את דרך המלך בין שני האלמנטים האלו, ודווקא במקרה של חדרי ילדים המלאכה היא קלה יותר – השימוש הנרחב בצבעים, והעדר הגבולות שמאפיינים את "חדרי המבוגרים", מעניק לנו טווח רחב של אפשרויות… חשוב ליצור פינת עבודה בה יכין שיעורים, ובאותה מידה חשוב ליצור חלל משחקים גדול במרכז החדר או אחת מפינותיו.

אקססוריז

נסו לחפש חפצים אינם רק שימושיים גרידא, אלא חפצים אשר רכישתם תהפוך את החדר עצמו למשחק. כך למשל ניתן להצמיד לוחות מחיקים לאחד מקירות החדר, כך שהילד יוכל לקשקש על ה"קירות" בחופשיות. אם אין לכם רעיונות אתם מוזמנים לשאול את הילדים…שלכם!

גמישות עתידית

ילדים הוא שילדים גדלים מהר מאוד (אין מה לעשות…) וכך גם נושאי העניין שלהם, ולכן – חשוב לעצב את החדר כך שיהיה נתון לשינוי מהיר בעת הצורך, ולהימנע מקיבוע דברים שקשה מאוד להחליף על הקירות או על הרצפה.

בטיחות

אחרון ברשימה זו, אבל ראשון בחשיבותו – נושא הבטיחות. הקפידו לעצב את חדר הילדים ללא חפצים חדים או שבירים, הקפידו ליצור בחדר פינות מעוגלות (עד כמה שניתן) ובעיקר – הקפידו לרכוש את חדר הילדים ממותג מוכר ואיכותי השם דגש על איכות מוצריו ועל חומרי גלם משובחים!